Sigorta
  Yalım Grubu’nun geniş hizmet yelpazesinin güvence kuruluşu Yalım Sigorta’dır. Yalım Sigorta hizmet öncelikli bir kuruluştur. Sizin dar zamanlarınızda yanınızdadır.Yalım Sigorta, İleride meydana gelmesi muhtemel tehlikeden doğacak zararlarınızı telafi etmek için kurulmuştur.Yalım Sigorta, güven ve emniyeti taahhüt etmektedir.Yalım Sigorta;

Sigortalının menfaatini ihlal eden tehlikenin gerçekleşmesi halinde, tazminat vermeyi veya sigortalının hayatında meydana gelen belli olaylar üzerinde ödemede bulunmayı taahhüt eder.Sözleşme ile her iki taraf birbirlerine karşılıklı olarak edim yükümlülüğüne altına girer.
 

Sigortanın Doğuşu,
    
XIV. yy. İtalya’nın kıyı şehirlerinde başlamıştır. Sigortacılık başta özel kişiler tarafından geliştirildi. Cenovalılar, Venedikliler ve bazı Hansa şehirlerinde tacirler münferit olarak sigortacılık yapıyorlardı. Türkiye’de ise ilk 1872 yılında yabancı sigorta şirketleri faaliyetlerine başlamışlardır. Atatürk’ün direktifleri doğrultusunda kurulan Milli Reasürans A.Ş. ile yerli sigorta şirketleri doğmuştur. Bugün Türkiye'de Hazine Müsteşarlığı tarafından ruhsat verilmiş 70 civarında şirket Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

Yalım Grubu Resmi Web Sitesi © Copyright 2012.Tüm Hakları Saklıdır.
TELEFON & FAKS: +90(276) 618 35 44 /+90(276) 618 35 54
ADRES : Atatürk Mah. Gazi Bulvarı No:260/C  Sivaslı / UŞAK