Akaryakıt
  Uşak halkına daha iyi hizmet etmeyi kendine ilke edinen Yalım Grubu’nun bir iştiraki de “Yalım Petrol” dur.Yalım Petrol Sivaslı Shell İstasyonu ile kaliteli hizmet ve güleryüz anlayışıyla hizmetlerini sürdürmektedir.Dünyanın en değerli yeraltı ham maddelerinden biri olan petrol sadece teknoloji alanında değil, çeşitli konularda insanlığa büyük yararlar sağlamaktadır. Petrol ışık ve ısı sağlamada yararlı olur. Otomobillere, traktörlere, uçak ve gemilere hareket gücü verir. Parafin, benzin, bakım yağları, gres yağı, asfalt ve daha nice yan ürünler petrolden elde edilir. Etan, bütan, propan gibi gaz ürünler, gazyağı, motorin, Diesel mazotu, yakıt yağ, parafin mumu gibi maddeler de petrolden elde edilen yan ürünler arasında da önemli olanlardır. Petrol kelimesi, Latince "kaya yağı" deyiminden gelmektedir. Bilim adamları, petrolün binlerce yıl önce sıcak denizlerin içinde ve çevre inde yaşayan bitki ve hayvan kalıntılarından oluştuğu açıklamaktadırlar. Bu sığ denizler, sonradan toprak katlarıyla örtülmüştür.
 

Zamanla ince çamur ve kumla kaplanan bitki ve hayvan kalıntıları, sıcaklık ve bakterilerin etkisinde yağ ve gaz zerrecikleri haline gelmiş, içinde bulundukları "tortul kütleler" den ayrılarak başka tortul kütlelere doğru süzülmüştür. 

 

Petrolün oluşumu hakkında en geçerli kuram (teori) budur. Yağ ve gaz zerreciklerinin sonradan süzüldükleri tortul kütleler, genel olarak kireçtaşı ve kumtaşıydı. Yani gözenekli (küçük-mesamatları olan) kütlelerdi. Yağ, bu gözeneklerden geçebiliyordu. Petrolün oluşumuyla ilgili bu teori "örgensel kuram" ya da "organik teori" diye tanımlanmaktadır.

 

 

                             

Yalım Grubu Resmi Web Sitesi © Copyright 2012.Tüm Hakları Saklıdır.
TELEFON & FAKS: +90(276) 618 35 44 /+90(276) 618 35 54
ADRES : Atatürk Mah. Gazi Bulvarı No:260/C  Sivaslı / UŞAK
燕窝酒酿蛋与传统手工酒酿蛋的区别燕窝酒酿蛋。燕窝酒酿蛋采用的原料都是优质的纯天然有机食品,产品无任何激素,没有任何副作用产后丰胸怎么办。主要成份有:酒酿原汁、土鸡蛋、珍珠糯米、姜汁红糖、泰国野葛根等提取物。不仅顺应了女性健康丰胸的需求丰胸成功案例,而且还是目前为止唯一一款安全到哺乳期都能喝的丰胸产品。它就是时下最受女性喜爱的燕窝酒酿蛋粉嫩公主酒酿蛋